Standardy Ochrony Małoletnich

W związku z obowiązującą ustawą o ochronie małoletnich (Ustawa z dnia 28 lipca 2023 r. o zmianie ustawy – Kodeks rodzinny i opiekuńczy oraz niektórych innych ustaw) w naszym przedszkolu zostały wprowadzone nowe instrumenty ochrony praw dzieci, zwane Standardami Ochrony Dzieci.

W placówce obowiązuje dokument Standardy ochrony małoletnich oraz procedury ochrony dzieci przed krzywdzeniem w Przedszkolu nr 340 „Kasztanowego Ludka”, który znajduje się na stronie internetowej przedszkola w zakładce DOKUMENTY.

W czasie zajęć w każdej grupie dzieci zostaną zapoznane z jego treścią. W każdej sali w widocznym miejscu znajdzie się skrócona wersja graficzna Standardów Ochrony Małoletnich przeznaczona dla naszych wychowanków.