Spotkanie z przedstawicielem Straży Miejskiej

Wizyta przedstawiciela Straży Miejskiej w grupach starszych była bardzo interesującym i pouczającym wydarzeniem dla dzieci. Funkcjonariusz Straży Miejskiej odwiedził grupy, aby opowiedzieć o swojej pracy, zasadach bezpieczeństwa i odpowiedzialnym zachowaniu na co dzień. Dzieci miały okazję zadać pytania, zobaczyć sprzęt używany przez strażników oraz dowiedzieć się, jak reagować w sytuacjach zagrożenia. Przedstawiciel opowiedział o codziennych obowiązkach strażników, patrolach miejskich oraz akcjach prewencyjnych i interwencyjnych. Dzieci nauczyły się, jak postępować w przypadku zgubienia się, jak kontaktować się z rodzicami lub opiekunami oraz jak rozpoznawać i unikać niebezpiecznych sytuacji. Dzieci były bardzo zaangażowane, zadawały wiele pytań i aktywnie uczestniczyły w rozmowie.