Spotkanie z pisarką Ewą Chotomską

Dnia 7 października mieliśmy zaszczyt gościć Ewę Chotomską, znaną autorkę książek dla dzieci oraz postać telewizyjną z programu “Tik-Tak”, znaną jako Ciotka Klotka. W spotkaniu wzięli w udział wszyscy wychowankowie naszego przedszkola.
Ewa Chotomska zaczęła od przedstawienia swojej twórczości oraz inspiracji, które towarzyszyły jej podczas pisania książek dla dzieci. Podczas spotkania autorka zaprezentowała fragmenty swoich książek, a także wiersz swojej mamy Wandy Chotomskiej “Dom z klocków” nawiązując tym samym do różnych zawodów. W trakcie spotkania dzieci miały okazję posłuchać i zatańczyć do takich utworów jak “Szczotka, pasta”, Mydło lubi zabawę” czy “Moja fantazja”. W świat  fantazji przeniosła nie tylko najmłodszych słuchaczy, ale i Panie nauczycielki, które z wielką radością słuchały i śpiewały swoje ulubione utwory z lat dzieciństwa.
Spotkanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, który promuje rozwój kultury czytelniczej i wspiera inicjatywy sprzyjające popularyzacji książek.