Wizyta nauczycieli wychowania przedszkolnego z Bułgarii

W dniach 15-16 października nasze przedszkole miało przyjemność gościć nauczycieli wychowania przedszkolnego z Burgas w Bułgarii. Wydarzenie to odbyło się w ramach programu Erasmus+, którego celem jest międzynarodowa wymiana doświadczeń w edukacji.

Podczas dwudniowej wizyty goście mieli okazję zapoznać się z codziennym życiem przedszkola oraz uczestniczyć w zajęciach dydaktycznych prowadzonych przez naszych nauczycieli. Szczególne zainteresowanie wzbudziły autorskie programy, takie jak arteterapia oraz „Kuźnia Talentów,” które wspierają rozwój kreatywności i umiejętności manualnych dzieci. Nauczyciele z Bułgarii wzięli również udział w zajęciach z pomocy psychologiczno-pedagogicznej, co pozwoliło im na poznanie metod wsparcia  naszych wychowanków.

W trakcie wizyty odbyła się również wymiana doświadczeń, w ramach której nauczyciele z Polski i Bułgarii dzielili się swoimi refleksjami oraz pomysłami na pracę z dziećmi. Spotkania te sprzyjały nawiązywaniu międzynarodowych relacji oraz budowaniu wspólnej przestrzeni edukacyjnej.

Wizyta nauczycieli z Bułgarii była niezwykle owocna i wzbogaciła wiedzę zarówno gości, jak i gospodarzy. Jesteśmy przekonani, że efekty tej współpracy wpłyną na dalszy rozwój naszego przedszkola i urozmaicą nasze metody pracy z dziećmi.